October 15, 2024

Canadiannpizza

Cooking Is My World

Kaip jūrų gėrybės pakeičia žmonių gyvenimus?

3 jūrų gėrybių receptai: medumi marinuotos krevetės, česnakinė tilapija ir  užkandis su juodaisiais ikrais - DELFI Maistas

Apie tai, kad žuvis yra naudinga žmonių organizmui, žinome visi. Tokius privalumus suteikia ir jūros gėrybės. Šie produktai ant mūsų tautiečių stalo atsirado pakankamai neseniai. Todėl jūros gėrybių gaminimo ir valgymo tradicijos dar,  galima sakyti,  nėra galutinai susiformavusios. Dažnam iškyla klausimas – ar pirkti jūros gėrybes? Žinoma, pirkite. O mes plačiau apie tai. 

Lietuviai vis dažniau mėgaujasi jūros gėrybėmis: krevetėmis, krabais, moliuskais, midijomis, omarais, kalmarais, vėžiais, jūros kopūstais ir kt. Šiuose produktuose  gausu vitaminų. Dar vienas dalykas – šie produktai yra mažiau kaloringi. Taigi, skanu, sveika, pikantiška ir neina į kūną. Pastarasis privalumas, be abejonės, turėtų būti didelis privalumas visoms dailiosios lyties atstovėms. 

Kaip ruošiamos jūros gėrybės? Dažniausiai jūros gėrybės ruošiamos su daržovėmis arba vaisiais, o gardinamos alyvuogių aliejumi arba jogurtu. Tačiau tai nereiškia, jog neįmanomos kitokios šių produktų paruošimo variacijos. Kaip jau minėta, jūros gėrybių vartojimo tradicijos mūsų šalyje dar labai naujos. Todėl galima drąsiai eksperimentuoti ir mėgautis naujo skonio patiekalais. 

Kokios jūros gėrybės pačios populiariausios? Pas mus tokios:

  • Midijos – gamtinis antioksidantas, kurių sudėtyje yra vitaminų E, B ir D bei įvairių mikroelementų ir biologiškai aktyvių medžiagų. Midijose randama gausiai baltymų. Tai turėtų būti labai aktualu sportuojantiems.
  • Kalmarai – maistingas, lengvai ir greitai pagaminamas maisto produktas. Juose gausu vitaminų B ir C ir yra labai lengvai virškinami. Puikus pasirinkimas turintiems virškinimo problemų.
  • Krevetės – dar vienas vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Tai įmanomų B grupės vitaminų šaltinis. Todėl drąsiai galima teigti, jog krevetės yra savotiškas antidepresantas. 
  • Austrės – lengvai virškinamas baltyminis produktas su dideliu jodo kiekiu. Šios jūros gėrybės gyvena labai švariame vandenyje ir dažniausiai valgomos termiškai neapdorotos.